دسته بندی اخبار

امضای طومار محکومیت اهانت به قرآن کریم در حرم‌های مطهر قم و مشهد

به گزارش روابط عمومی جامعه قرآنی عصر، قرارگاه قرآنی اربعین در پی زنجیره اهانت‌های بی‌شرمانه به قرآن کریم که در جهت تحریک مسلمانان و ادامه پروژه اسلام هراسی از سوی چند دولت غربی صورت گرفت، با صدور بیانیه‌ای به ۴ زبان فارسی، عربی، اردو و انگلیسی اقدام به تهیه طوماری با امضای مسلمانان جهان به طول هزار و ۱۱۴ متر در محکومیت این اقدام شنیع کرده است.

با توجه به اینکه حدود ۸۰ درصد این طومار در بزرگترین خیمه قرآنی اربعین واقع در عمود ۱۲۲۲ مسیر پیاده روی اربعین حسینی به امضای زائران اباعبدالله علیه السلام رسیده، باقی مانده آن به متراژ ۲۵۰ متر در حرم‌های مطهر قم و مشهد نصب شده است تا عزاداران اهل بیت در ایام پایانی ماه صفر با امضای خود این طومار را کامل کنند.
از ویژگی‌های این طومار این است که تمامی آیات قرآن کریم از ابتدا تا انتهای قرآن در دو طرف آن نگاشته شده که ۱۵۰ متر از این طومار در صحن پیامبر اعظم حرم مطهر رضوی و ۱۰۰ متر آن نیز در صحن صاحب الزمان(عج) حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها برای امضای زائران قرار گرفته است.
امضای این طومار در راستای انجام اقدامات عملی و مؤثر برای جلوگیری از اهانت به مقدسات و طرح این موضوع با پشتوانه حمایت حداکثری مسلمانان در مجامع بین المللی صورت گرفته و تکمیل آن پیام روشنی را برای دشمنان به دنبال خواهد داشت.

ارسال دیدگاه