دسته بندی اخبار

تجدید عهد با شهدا برای مجاهده قرآنی در ماه مبارک رمضان 1402

هشتمین همایش سراسری مسئولان جوامع فرهنگی قرآنی عصر با حضور 100نفر در ماه مبارک شعبان و در آستانه ورود به ماه قرآن (رمضان)، در کربلای ایران استان خوزستان سرافراز به منظور آخرین هماهنگی‌ها در خصوص کار ویژه جبهه انقلاب در ماه مبارک رمضان که نهضت جلسات خانگی قرآن برگزار شد.

این نشست سراسری از سوم تا پنجم اسفند‌ماه ۱۴۰۱ در اردوگاه شهید حبیب‌الهی اهواز برپا شد. کارگاه‌های آموزشی، استفاده از اساتید و شخصیت‌های قرآنی مجاهد و مردمی، برگزاری محافل انتقال تجربه و میزگرد‌های هماهنگی و برنامه‌ریزی ازجمله برنامه‌هایی بود که در این دوره سه روزه برگزار شد.

هدف این همایش آمادگی نهایی برای اجرای عملیات مشترک جبهه فرهنگی انقلاب و قرآنیان در ماه مبارک رمضان به منظور تعامل بیشتر عناصر قرارگاه‌های استانی در مناطق عملیاتی دفاع مقدس بوده و محور‌های این همایش شامل تعریف عملیات اجرایی محله محوری و ظرفیت‌سازی، کارگاه توانمند‌سازی در قالب طرح رشد و تدوین طرح‌های عملیاتی استان‌ها برای اجرای این عملیات مشترک در ماه مبارک رمضان و پیمان و عهد جمعی مشترک برای مجاهده در مسیر نهضت قرآنی جبهه انقلاب اسلامی بود.

قبل از شروع این همایش اقداماتی ازجمله ارسال بیانات مقام معظم رهبری که در تاریخ ۱ خرداد ۱۳۹۸ در خصوص ظرفیت‌سازی مطرح کرده بودند به مسئولان و مدیران استان‌ها و برگزاری جلساتی با مسئولان و نمایندگان استانی در خصوص عملیات ماه مبارک رمضان اجرا شد. همچنین جلسات روزانه و وبیناری با حضور مسئولان جوامع استان‌ها و شهرستان‌ها در خصوص تمهیدات و هماهنگی های اولیه در راستای پویش ستاره های زمین در ماه مبارک رمضان برگزار شد.

از جمله برنامه های این همایش کارگاه‌های آموزشی با موضوع حلقه‌های میانی، برگزاری محفل تجربه و بازدید از مناطق عملیاتی نهر خین، شلمچه و طلائیه بود. مهمانان و سخنرانان ویژه این همایش حجت الاسلام والمسلمین حاجتی امام جمعه موقت اهواز و حجت الاسلام والمسلمین محسنی مدیر عامل موسسه به سوی بی نهایت و از همرزمان شهید آوینی بود.

در اختتامیه این همایش طرح‌های برتر گروه ها در خصوص عملیات ماه مبارک رمضان ارائه و در نهایت به برخی عزیزان به صورت قرعه کشی سفر به کربلای معلا اهدا شد.

ارسال دیدگاه